czipowanie

Czipowanie psa czy kota ( obowiązkowe przy przekraczaniu przez granicę wraz z paszportem) może również ułatwic jego identyfikację w przypadku zaginięcia. TTOnZ posiada czytnik czipów, który odczytuje wszystkie systemy oznakowania używane na swiecie.

U nas, w Europie obowiązuje system ISO. Po zaczipowaniu, które de facto jest prostym zabiegiem w formie zastrzyku ( wykonywanym u weterynarza, tak jak szczepienie), można wyrobić zwierzęciu paszport. Aby jednak mieć pewnosć, że czipowanie pomoże nam odnależć zwierzaka, należy numer czipa i paszportu ZAREJESTROWAĆ w bazie danych ( z tytułu rejestracji pobierana jest opłata jednorazowa). Istniej szereg baz danych (o zasięgu lokalnym lub krajowym np TOZ-u), ale z uwagi na bliskosć granicy , dobrze jest umiescić dane o psie w bazie o zasięgu europejskim( szczegóły rejestracji na www.identyfikacja.pl)
Pamiętajcie Państwo, gdybyście mieli zwierzę z czipem w innym systemie niż ISO (  czipy mogą być tańsze ), to musicie  być przygotowani na kłopoty przy przekraczaniu granicy  ( nawet zawrócenie), o ile nie macie przy sobie czytnika odczytującego w tym systemie. Nasze Towarzystwo może w tym przypadku pomóc Wam - dojedziemy na przejscie graniczne i odczytamy czipa dla Straży Granicznej. Dzięki temu na urlop pojedziecie razem z waszym pupilem...
z ostatniej chwili c.d.           
archiwum naszych działań od 2007r           
warto wiedzieć...           
wskazówki dla poszukujących zwierzaka           
zwierzęta do adopcji (oddania)           
sprawa koni na trasie do Morskiego Oka           
jak można przekazać 1% podatku           
psie kontakty na Słowacji           
jak zamiescić ogłoszenie/list ?           
Copyright MATinternet :: Powered by AntCms