z ostatniej chwili c.d.

 
 
 KRS 0000262063
 
    nr konta: LukasBank 37 1940 1076 3023 5748 0000 0000
 
 
     tel. alarmowy 0- 608 332 100 
     
        Informacje o  zagubionych/znalezionych zwierzętach,
     zdjęcia  oraz  inną korespondencję  prosimy wysyłać:  
     toz.zakopane@gmail.com 
 
  
   
 ------------------------------------------------------
 
 
   https://www.facebook.com/TatrzanskiTOZ
--------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też stronę dedykowaną koniom z MOka:
http://www.facebook.com/RatujmyKonieZMorskiegoOka
 


 Uprzejmie informujemy,  ze we współpracy z IWOP przygotowaliśmy  program PITtax, który umożliwia rozliczenie podatków z Fiskusem za rok 2019 i lata kolejne, z wysyłką online włącznie :) Gorąco zachęcamy do skorzystania z programu, który dostępny jest pod linkiem:
 https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000262063/

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
 13.11.2020 W pobliżu Szczawnicy, na wsi, początkiem lata została znaleziona wystraszona suczka w zaawansowanej ciąży. Nasza koleżanka Małgosia zajęła się znalezieniem domu tymczasowego, nadzorowała wydawania szczeniąt do adopcji a na koniec dopilnowała sterylizacji. Suczka zostanie na stałe w domu tymczasowym, bardzo się przywiązała do opiekunów.


 11.10.2020 Niecałe trzy tygodnie temu w lisiej norze urodziło się sześć szczeniąt. Młoda, wynędzniała suczka umarłaby pewnie z głodu, gdyby nie pomoc wolontariuszy. Pobiegli za nią do lasu i odnaleźli norę ze ślepymi szczeniaczkami. Jeszcze tego samego dnia zostały zabrane do domu tymczasowego. pod opiekę pani Moniki z Murzasichla. My zabezpieczaliśmy koszty- weterynarza, podkładów i specjalistycznej karmy a ludzie dobrej woli wsparli nas wpłacając na potrzeby maluszków i ich dzielnej Mamy aź 845 złotych <3
Dzisiaj szczeniaki i Karmelka pojechały z panią Dominiką  do krakowskiej fundacji Człowiek dla Zwierząt, która zabezpieczy ich dalszy pobyt i adopcję.


 12.09.2020 W dniu wczorajszym WZC TTOnZ przyjęło i zatwierdziło stosowną uchwałą dokumenty finansowe i sprawozdanie merytoryczne za rok 2019. Całość dokumentacji jest dostępna w bazie sprawozdań OPP  NIW-CRSO na stronie https://sprawozdaniaopp. niw.gov.pl/ , po wpisaniu nr KRS 0000262063. Obok prezentujemy trzy główne strony sprawozdania finansowego ( bilans, rachunek zysków i strat oraz Informację dodatkową), natomiast wszystkie skany dokumentów są do obejrzenia również na naszej stronie na fb.  Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej organizacji 1% Państwa podatków oraz wszystkim WOLONTARIUSZOM za pomoc i wspólpracę <3 


 5.09.2020 Własnie opłaciliśmy ze środków pozyskanych z 1% sterylizację bezdomnej niedużej suczki, która jakiś czas temu przybłąkała się na teren jednej z firm w Ludźmierzu. W ciąży, zapchlona, zarobaczona i bardzo zaniedbana. Obecnie suczka dochodzi do siebie u wolontariuszki, pani Kasi, z fb grupy Zaginione/znalezione zwierzęta Nowy Targ i okolice. Niedługo piesek będzie poszukiwał nowego domu!


 31.08.2020 W sierpniu, dzięki ogromnemu zaangażowaniu dwóch mieszkanek Nowego Targu, pani Dominiki i Pani Klaudii oraz we współpracy z gabinetem weterynaryjnym pani dr Anny Szeligi udało się nam pomóc -opłacając leczenie 11 kotom ze środków pozyskanych z  1%-  w sterylizacji dwóch "dzikich" kotek (wróciły na swoje miejsce bytowania na ul Suskiego), leczeniu kalciwirusa u jednego z kociąt, leczeniu kociego kataru u trzech innych, leczenie kocięcia z Ludżmierza (niestety, pomoc nadeszła za późno), sterylizacji "dzikiej" kotki z osiedla na Skarpie, leczenie i wykonaniu testów u czterech jej kociąt, opłaceniu wizyty u dwóch kociąt wyłowionych z rzeki w Szaflarach (obecnie w domu tymczasowym u p. Moniki w Murzasichlu).   
Na zdjęciu- Kotka, która po sterylizacji została wypuszczona na ul Suskiego, gdzie wcześniej żyła, dokarmiana przez okolicznych mieszkańców. fot Dominika Suchecka
 


 31.08.2020 ten uroczy kocurek BOSTON, został złapany w Nowym Targu na ulicy Suskiego, z powikłaniami po kocim katarze (kaliciwirus). Obecnie wyleczony, pięknie korzysta z kuwety i szuka nowego domu. Kontakt w sprawie adopcji z gabinetem  weterynaryjnym  pani dr Anny Szeligi przy ulicy Ludźmierskiej w Nowym Targu  tel 660986062


 31.08.2020 ten uroczy kotek czeka na nowy dom na zakopiańskiej Pardałówce, nr tel do kontaktu 782672893


 Z całego miotu przeżyły tylko te dwa, niezdolne do samodzielnego życia. 21 sierpnia zostały na nasz koszt przetransportowane do Ośrodka Rehabilitacji w Mikołowie. Jeśli przez zimą nie osiągną odpowiednio dużej wagi, przezimują w Leśnym Pogotowiu!


27.07.2008 własnie nawiązalismy współpracę z portalem pomagającym psom w potrzebie  www.psysos.sk  na Słowacji; wszelkie ogłoszenia o zaginionych w rejonach przygranicznych zwierzętach (psach) można kierować samodzielnie do administratora   webadmin@psysos.sk lub za naszym posrednictwem. Myślimy, że bez tłumacza się obejdzie:) a osobom często podróżującym z psem na Słowację polecamy zapoznanie się z ich niejszym zakonem (prawem;))
Po stronie słowackiej można chodzić po szlakach TANAPu ze swoim psem( za wyjątkiem rezerwtów scisłych )


Archiwum
(1-10)
z ostatniej chwili c.d.           
archiwum naszych działań od 2007r           
warto wiedzieć...           
wskazówki dla poszukujących zwierzaka           
zwierzęta do adopcji (oddania)           
sprawa koni na trasie do Morskiego Oka           
jak można przekazać 1% podatku           
psie kontakty na Słowacji           
jak zamiescić ogłoszenie/list ?           
Copyright MATinternet :: Powered by AntCms