z ostatniej chwili c.d.

 
 
 KRS 0000262063
 
    nr konta: LukasBank 37 1940 1076 3023 5748 0000 0000
 
 
     tel. alarmowy 0- 608 332 100 
     
        Informacje o  zagubionych/znalezionych zwierzętach,
     zdjęcia  oraz  inną korespondencję  prosimy wysyłać:  
     toz.zakopane@gmail.com 
 
  
   
 ------------------------------------------------------
 
 
   https://www.facebook.com/TatrzanskiTOZ
--------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też stronę dedykowaną koniom z MOka:
http://www.facebook.com/RatujmyKonieZMorskiegoOka
 


 Uprzejmie informujemy,  ze we współpracy z IWOP przygotowaliśmy  program PITtax, który umożliwia rozliczenie podatków z Fiskusem za rok 2019 i lata kolejne, z wysyłką online włącznie :) Gorąco zachęcamy do skorzystania z programu, który dostępny jest pod linkiem:
 https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000262063/

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
 13.01.2021 Na przełomie Starego I Nowego Roku nasza Koleżanka wyłapała rannego kota, który trafił do szpitalika w Nowy Targu na leczenie. Okazało się, ze jego stan był bardzo ciężki, miał zaawansowaną mocznicę, ropień i liczne owrzodzenia w pyszczku a dodatkowo, został pokąsany przez nieznane zwierzę. Z uwagi na stan zdrowia leczenie się nie powiodło i kot został uśpiony. Wczoraj otrzymaliśmy informację, że nie był chory na wściekliznę. 


 13.01.2021  W Nowy Rok nasze Koleżanki przeprowadziły wraz z Policją akcję odebrania dwóch saren z prywatanej posesji, na której były przetrzymywane bezprawnie. W Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Dzikich dokąd niezwłocznie trafiły zostaną dołączone do stada dzikich zwierząt i na powrót nauczą się być dzikimi zwierzętami lasu.


 21.12.2020 Na początku grudnia zwróciła się do nas mieszkanka Zakopanego, która w wyniku pandemii utraciła pracę w gastronomii. Jej pies poważnie zachorował i koszt około 80 złotych, tj. wykonania nawet jednorazowego zastrzyku  stał się dla niej nie do udźwignięcia. Nie było innego wyjścia, jak opłacić  leczenie parwowirozy u tego psa, na łączną  kwotę ponad czterystu złotych!
Innym przykładem, jak trudno jest dzisiaj (w pandemii, gdy tracimy w turystyce przychody) właścicielom chorych zwierząt jest historia poważnie chorego na serce psa, którego koszt miesięczny leków  to kilkaset złotych!
Na zdjęciu- kot Igor tez choruje na serce, na szczęście jest nieduży to i lekarstwa stanowią mniejszy wydatek w budżecie jego opiekunów.
 
Z OKAZJI NADCHODZĄCYCH ŚWIĄT ŻYCZYMY PAŃSTWU ZDROWIA I POMYŚLNOŚCI A W NOWYM ROKU AD 2021, ABY WRESZCIE POWRÓCIŁA NORMALNOŚĆ DO NASZEGO ZYCIA I EPIDEMIA COVIDU SIĘ SKOŃCZYŁA <3
 


 21.12.2020 Pomóżcie nam Państwo uzbierać środki na opłacenie rachunku za leczenie szpitalne dwóch bezdomnych kotów z nowotarskiego osiedla na Skarpie. Zbiórka jest prowadzona na portalu pomagam.pl pod adresem:
Prosimy o liczne udostępnianie zbiórki.
 
 


 21.12.2020  Historia tego jeża jest nietypowa. Mieszkańcy gminy Bukowina Tatrzańska znaleźli go .. 3 miesiące temu i posiłkując się "informacjami" z grup pomocowych, zatrzymali w mieszkaniu. Oczywiście, jest to rozwiązanie niedozwolone prawnie, młodziutki jeż wyjęty ze środowiska utracił umiejętności i przystosowanie do życia w warunkach środowiskowych i się oswoił. Żeby można było go trzymać w mieszkaniu, zapewne był bardzo często kąpany, ponieważ jeże silnie specyficznie "pachną". Gdy zostaliśmy w końcu poinformowani o znalezisku- jeż, nie wykluczone, że w wyniku frustracji, stał się nerwowy i gryzł. 
W połowie grudnia  jeż finalnie trafił do Mikołowa do Ośrodka Rehabilitacji zwierząt dzikich. Gmina odmówiła nam finansowania jego pobytu i transportu, więc będziemy musieli pokryć koszty jego rehabilitacji. Niestety, trzeba będzie teraz  nauczyć go na nowo jak być jeżem i jak zdobywać pokarm w naturze. oraz hartować. Bo posciel i kanapa to nie są dobre warunki do "utrzymania" dzikiego z natury jeża....


 13.11.2020 W pobliżu Szczawnicy, na wsi, początkiem lata została znaleziona wystraszona suczka w zaawansowanej ciąży. Nasza koleżanka Małgosia zajęła się znalezieniem domu tymczasowego, nadzorowała wydawania szczeniąt do adopcji a na koniec dopilnowała sterylizacji. Suczka zostanie na stałe w domu tymczasowym, bardzo się przywiązała do opiekunów.


27.07.2008 własnie nawiązalismy współpracę z portalem pomagającym psom w potrzebie  www.psysos.sk  na Słowacji; wszelkie ogłoszenia o zaginionych w rejonach przygranicznych zwierzętach (psach) można kierować samodzielnie do administratora   webadmin@psysos.sk lub za naszym posrednictwem. Myślimy, że bez tłumacza się obejdzie:) a osobom często podróżującym z psem na Słowację polecamy zapoznanie się z ich niejszym zakonem (prawem;))
Po stronie słowackiej można chodzić po szlakach TANAPu ze swoim psem( za wyjątkiem rezerwtów scisłych )


Archiwum
(1-8)
z ostatniej chwili c.d.           
archiwum naszych działań od 2007r           
warto wiedzieć...           
wskazówki dla poszukujących zwierzaka           
zwierzęta do adopcji (oddania)           
sprawa koni na trasie do Morskiego Oka           
jak można przekazać 1% podatku           
psie kontakty na Słowacji           
jak zamiescić ogłoszenie/list ?           
Copyright MATinternet :: Powered by AntCms