z ostatniej chwili...( c.d.)

 
 
 KRS 0000262063
 
    nr konta: LukasBank 37 1940 1076 3023 5748 0000 0000
 
 
     tel. alarmowy 0- 608 332 100 
     
        Informacje o  zagubionych/znalezionych zwierzętach,
     zdjęcia  oraz  inną korespondencję  prosimy wysyłać:  
     toz.zakopane@gmail.com 
 
  
   
 ------------------------------------------------------
 
 
   https://www.facebook.com/TatrzanskiTOZ
--------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też stronę dedykowaną koniom z MOka:
http://www.facebook.com/RatujmyKonieZMorskiegoOka
 


 20.04.2020 Szanowni Państwo, w ostatnim czasie gros osób zwraca się do nas z prośbą o wsparcie w trudnej sytuacji w jakiej znależli się w związku z epidemią koronawirusa ludzie i zwierzęta. Nie dalej jak kilka dni temu opłaciliśmy rachunek za uśpienie starszego pieska oraz  ciężko chorego kota a niedługo opłacimy fakturę za leczenie otrutego, rudego kota z Szymonów. Rozdajemy karmę do dokarmiania bezdomnych zwierząt, koce itp a wszystko to pochodzi albo z darów i  zbiórek  albo z 1% Państwa podatków. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu rocznych PITów.

Uprzejmie informujemy, ze we współpracy z IWOP przygotowaliśmy program PITtax, który umożliwia rozliczenie podatków z Fiskusem za 2019 rok, z wysyłką online włącznie  Gorąco zachęcamy do skorzystania z programu, który dostępny jest pod linkiem: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000262063/

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP 20.04.2020 Wraz z lekarzami z przychodni Zakopianka ratujemy bezdomnego, chorego kotka z Szymonów. Kota znalazła osoba dokarmiająca bezdomniaki w bardzo złym stanie, nie wykluczone, że był podtruty. Na szczęście leczenie przyniosło efekty a nam pozostała do opłacenia faktura. To niestety ostatnie pieniądze, jakie możemy wydać, bo w związku z koronawirusem został przedłużony termin rozliczenia podatków za ubiegły rok i nasza kasa świeci pustkami. Prosimy, nie zapominajcie Państwo o 1% dla Tatrzańskiego Towarzystwa nad Zwierzętami. Link do programu PITax w poście powyżej...
 
 


 16.03. 2020 W związku z zamknięciem wielu restauracji, bezdomne koty mają problem ze zdobywaniem pokarmu. Tak jest m.in na Krupówkach. W sklepach spożywczych obserwujemy chwilowe niedobory karmy dla kotów, ponieważ sklepy zoologiczne są zamknięte a w internetowych pojawiają się informacje o opóźnieniu dostaw. Dlatego prosimy miec na uwadze bezdomne koty i w miarę posiadanych mozliwosci dzielić się z nimi nadwyżkami z naszych stołow!


 8.03.2020 W dniu dzisiejszym opłaciliśmy przelew 500 zł za sterylizację i leczenie dwóch bezdomnych kotek z Nowego Targu. Kotki po zabiegu przebywały w szpitaliku, gdzie dochodziły "do siebie" po zabiegach. 


 15.03.2020 Właśnie powstała ogólnopolska grupa wsparcia, gdzie mozna zgłaszać akces do pomagania w wyprowadzaniu psów oraz pomoc dla czworonogów, których własciciele nie mogą opuszczać domostw z powodu kwarantanny 
https://www.facebook.com/groups/654422091958462/?fref=mentions.
Przypominamy, że w związku z pandemią COVID-19 osoby poddane kwarantannie nie mogą wychodzić na spacery ze swoimi psami, a nie każdy dysponuje ogródkiem!
fot- archiwum grupy


 29.02.2020 Niedawno otrzymaliśmy informację, że właściciel zaniedbywanych krów nie żyje, co oczywiście zamyka sprawę postępowania w sprawie znecania się nad zwierzętami. Niemniej, gdyby odpowiednie instytucje potraktowały nasze zgłoszenie z września 2019 (o bardzo zaawansowanej chorobie alkoholowej) poważnie i podjęły działania zgodnie z ich kompetencjami, być może właściciel krów by jeszcze żył. Wystarczyło tylko przyznać, ze sytuacja zaniedbywania zwierząt nie rokuje na poprawę aby można było skutecznie pomóc i krowom i człowiekowi...


 24.02.2020 Miło nam poinformować, ze w ostatnim czasie aż dwie Młode Pary zdecydowały się na zorganizowanie zbiórek na potrzeby zwierząt na swoich ślubach. Z serca dziękujemy za podarowane środki pieniężne, uzyskane zamiast przysłowiowego "kwiatka". I tak - Państwo Ada i Antek Ziębowie uzbierali 550 złotych a Państwo Ewa i Mieszko Gałuszkowie 530 złotych, które zostały już przelane na nasze konto. 
Nowożeńcom życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze zycia <3<3<3


27.07.2008 własnie nawiązalismy współpracę z portalem pomagającym psom w potrzebie  www.psysos.sk  na Słowacji; wszelkie ogłoszenia o zaginionych w rejonach przygranicznych zwierzętach (psach) można kierować samodzielnie do administratora   webadmin@psysos.sk lub za naszym posrednictwem. Myślimy, że bez tłumacza się obejdzie:) a osobom często podróżującym z psem na Słowację polecamy zapoznanie się z ich niejszym zakonem (prawem;))
Po stronie słowackiej można chodzić po szlakach TANAPu ze swoim psem( za wyjątkiem rezerwtów scisłych )


Archiwum
(1-8)
z ostatniej chwili...( c.d.)           
warto wiedzieć...           
wskazówki dla poszukujących zwierzaka           
zwierzęta do adopcji (oddania)           
sprawa koni na trasie do Morskiego Oka           
jak można przekazać 1% podatku           
psie kontakty na Słowacji           
jak zamiescić ogłoszenie/list ?           
Copyright MATinternet :: Powered by AntCms